Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Ostrzeżenie Głównego Lekarza Weterynarii !!!

   W związku z przypadkami wystąpienia na terenie Polski afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz niekorzystnym rozwojem sytuacji związanej z ASF w państwach graniczących z Unią Europejską ze wschodu, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wydał Rozporządzenie z dnia 23 lipca 2014 roku w sprawie wprowadzenia w 2014 r. na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej „Programu mającego na celu wczesne wykrycie zakażeń wirusem wywołującym afrykański pomór świń i poszerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz jej zwalczanie”.

   Główny Lekarz Weterynarii, informuje ponadto, że na terenie Federacji Rosyjskiej doszło do wprowadzenia do obrotu wędlin, w których stwierdzono obecność wirusa ASF. Pomimo braku zagrożeń ze strony wirusa ASF dla człowieka, przywóz produktów pochodzenia zwierzęcego z terenu Federacji Rosyjskiej w bagażu podręcznym stanowi obecnie jeszcze większe ryzyko i może być źródłem przeniesienia afrykańskiego pomoru świń, na terytorium krajów należących do Unii Europejskiej.

Szanowni podróżujący pamiętajcie zatem, że przywóz produktów pochodzenia zwierzęcego w bagażu podręcznym ze wschodnich krajów stanowi duże ryzyko i może być źródłem przeniesienia afrykańskiego pomoru świń na terytorium Polski.

PDFInformacja dla Hodowców trzody chlewnej dot. ASF.pdf (177,78KB)