Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

    FMF (Friends meet Friends) to wymiana młodzieży między gminami partnerskimi z Polski, Niemiec, Belgii i Francji. W tym roku od 26 lipca do 2 sierpnia odbyła się ona już po raz dziesiąty. Tegorocznym gospodarzem wymiany było Staden – małe miasteczko w północno-zachodniej Belgii. COMMIT TO BE FIT - tak właśnie brzmiało hasło przewodnie wizyty. W tym niecodziennym spotkaniu  brała udział mała grupka młodzieży z gminy Izbicko (8 uczestników i dwóch opiekunów), która uczestniczyła w warsztatach na temat zdrowej żywności, aktywności fizycznej, używania narkotyków i wizerunku samego siebie.  Wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, co było doskonałą okazją aby sprawdzić i udoskonalić swoje „językowe umiejętności”.

FMF daje również możliwość poznania kraju, w którym się przebywa. W tegorocznym programie uwzględniono wizytę w Brukseli i zwiedzanie Europarlamentu oraz odpoczynek nad Morzem Północnym, gdzie można było spróbować swoich sił w surfowaniu i raftingu. Uczestnicy zwiedzali też flamandzkie muzeum jedzenia oraz tworzyli swoje własne graffiti.

W przyszłym roku spotkanie odbywać się  będzie w  Gminie Izbicko. Czeka nas więc mnóstwo pracy związanej ze sprawami organizacyjnymi dotyczącymi zakwaterowania i warsztatów. Warto jednak zmierzyć się z ogromem przygotowań, kiedy widzi się rodzące przyjaźnie i słucha entuzjastycznych opowieści o tym, co się przeżyło.

 

Autor tekstu: Monika Hurek