Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

   Kolejny raz goście z naszych gmin partnerskich Teicha i Florstadt odwiedzili naszą gminę, tym razem by wziąć udział w Dożynkach Gminnych w Siedlcu. W sobotnie popołudnie Pani Wójt – Brygida Pytel serdecznie przywitała naszych zagranicznych przyjaciół, po czym zaprosiła gości na pełen uroku spacer krośnickimi drogami. Delegacja z Florstadt była bardzo ciekawa jak wykończona została ich korona żniwna, przy której w lipcu br. częściowo pracowało małżeństwo Herzberger. Ich „żniwna piękność” bardzo im się spodobała.  Kościół oraz szkoła były kolejnymi miejscami dla zwiedzających. Przemiły spacer  zakończył się w altance, przy stawku należącym do Pana Fila w Boryczy, gdzie wszyscy zjedli ciepły posiłek i zrelaksowali się chwilą ciszy. Wieczorem goście uczestniczyli w Gminnym Dniu Dziecka w Siedlcu.

Dożynkowa niedziela rozpoczęła się Mszą świętą, na której rolnicy z całej gminy dziękowali za tegoroczne plony. Niemieccy i czescy goście z zagranicy byli pod ogromnym wrażeniem zorganizowania niepowtarzalnej mszy, gdzie ołtarz zrobiony był ze snopków słomy, podobał im się również wystrój wsi, przepięknie przystrojonej na tę uroczystość. Udział w dożynkowym korowodzie sprawił, że nasi partnerzy poczuli się wyjątkowo. Zasiedli oni w kolorowym pociągu i częstowali przybyłych z okolicy gości zagranicznymi cukierkami. Mimo niekorzystnej pogody, która dotarła do Siedlca późnym popołudniem, przedstawiciele Teichy oraz Florstadt wzięli udział w Turnieju Sołectw Gminy Izbicko.

Mieszkańcy Florstadt, na czele z Burmistrzem jak i mieszkańcy Teichy, często powtarzali, iż w naszej gminie czują się jak u siebie w domu, że zawiązane przyjaźnie z roku na rok rozkwitają coraz bardziej. Byli również bardzo zachwyceni organizacją imprezy, gdyż u nich Dożynki ograniczają się jedynie do dziękczynnej Mszy Świętej w kościele.

W ostatni dzień wizyty partnerskiej ogromną radość goście z Teichy sprawili naszym przedszkolakom, przekazując mnóstwo zabawek na wszystkie przedszkola, za które serdecznie podziękowała Pani Kornelia Makulik z Publicznego Przedszkola w Izbicku, w zamian za otrzymane prezenty izbickie przedszkolaki zatańczyły i zaśpiewały polskie piosenki oraz pożegnały gości w języku niemieckim.

Dziękujemy naszym zagranicznym partnerom za tegoroczne odwiedziny i mamy nadzieję, że niebawem znów się zobaczymy.