Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

      W dniu 23.09.2015r. odbyły się I Targi Senioralne EXPO OPOLE SENIOR, na których nie zabrakło Seniorów z Gminy Izbicko. Ośrodek Pomocy Społecznej w Izbicku zorganizował transport dla 25 zainteresowanych. Targi odbyły się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu. Uczestnicy imprezy brali udział w warsztatach pn. „Fitness mózgu czyli jak utrzymać mózg na wysokich obrotach i nie dać się Alzheimerowi” oraz „Komunikacja międzypokoleniowa czyli jak rozmawiać z młodszymi/starszymi od siebie”, ale też i wykładach o bezpieczeństwie seniorów, także finansowym. Nasza grupa uczestniczyła w zajęciach „Joga dla kręgosłupa”, jak dowiedzieć się jakie pozycje jogi mogą wzmocnić mięśnie postularne i zmobilizować kręgosłup. Odbył się pokaz z poczęstunkiem tradycyjnej chińskiej ceremonii herbacianej oraz warsztaty z kaligrafii chińskiej. Nasi seniorzy chętnie korzystali z konsultacji dietetycznych oraz badań pomiaru składu masy ciała. Zorganizowano naukę prostych tańców w kręgu i w korowodzie oraz warsztaty z rzeźbiarstwa w drewnie.

Panie mogły bezpłatnie skorzystać z zabiegów kosmetycznych i fryzjerskich, więc zrobiły się na bóstwo. Dla każdego uczestnika przygotowany był również ciepły posiłek.

Seniorzy zapoznawali się z ofertami różnych firm, w tym wielu medycznych, rehabilitacyjnych itd. Na targach każdy znalazł coś dla siebie. Za rok znowu skorzystamy z tak interesujących oferty.

 

 

Autor tekstu: Marta Pawlaczek