Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

    W dniu 2 grudnia 2015r. Biblioteka w Izbicku zorganizowała spotkanie autorskie z panią Barbarą Gawryluk, absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pani Barbara od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków prowadzi autorski program o literaturze dla dzieci „Alfabet”. Jej książka „Dżok” figuruje na Złotej Liście Fundacji ABC XXI, książka w „Zielonej Dolinie” nominowana była do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, zaś powieść „Zuzanka z pistacjowego domu”  otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Laureatka nagrody IBBY za upowszechnianie czytelnictwa.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, dzieci miały okazję dowiedzieć się skąd autorka czerpie tematy do swoich książek, jak zaczęła się jej twórczość, ile czasu  zajmuje napisanie książki i uzyskały odpowiedzi na wiele jeszcze innych pytań. Wszyscy  uczestnicy spotkania otrzymali zakładki do książek z autografem. Była  również możliwość kupienia książek autorki z dedykacją.

Spotkanie autorskie odbyło się w świetlicy wiejskie w Izbicku  a uczestniczyły  w nim klasy III i IV  ze Szkoły Podstawowej w Izbicku wraz z nauczycielami.

 

 

Autor tekstu: Tesesa Salbierz