Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

     Motto tegorocznej pielgrzymki : BÓG BOGATY W MIŁOSIERDZIE, a skoro sam święty Jan Paweł II mówił Łagiewniki są stolicą kultu Miłosierdzia Bożego, stąd bowiem wyszło ORĘDZIE Miłosierdzia Bożego, które sam Chrystus zechciał przekazać naszemu pokoleniu za pośrednictwem świętej Faustyny, to konieczna była wizyta w Łagiewnikach.

To już po raz 20-ty Ośrodek Pomocy Społecznej w Izbicku zorganizował pielgrzymkę dla chętnych mieszkańców. Tegoroczna pielgrzymka była wyjątkowa bo jubileuszowa. Każdy pielgrzym otrzymał rocznicową chustę pielgrzymkową. Chętni wybrali się do Krakowa i Wadowic śladami świętego Jana Pawła II.

Pięćdziesiąt pięć osób o godz. 5.00 rano wyjechało do Krakowa - Łagiewniki, gdzie mogli pomodlić się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale też zobaczyć celę siostry Faustyny oraz ucałować relikwię Św. Faustyny.

Kolejnym pięknym miejscem gdzie udali się pielgrzymi było Centrum Jana Pawła II w Krakowie ”Nie lękajcie się”, gdzie z przewodnikiem mogli podziwiać urok sanktuarium: kościół relikwii – tu relikwiarz krwi JP II został zamknięty w szklanej szkatule i umieszczona wewnątrz marmurowego ołtarza znajdującego się pośrodku ośmiobocznej świątyni, kaplicę kapłańską - w kaplicy znajduje się płyta z grobu Jana Pawła II pochodząca z Grot Watykańskich Bazyliki św. Piotra w Rzymie, którą po beatyfikacji Ojca Świętego otrzymało w darze krakowskie Centrum.  Możemy tu również zobaczyć relikwiarz z krwią papieża wykonany na wzór otwartego Ewangeliarza, którego strony przewracał wiatr w czasie pogrzebu Jana Pawła II , oratoria – których jest osiem, są to miejsca modlitewnego skupienia i wiele innych kaplic. W Centrum Jana Pawła II odbyła się wspólna msza, po której pielgrzymi spróbowali kremówki papieskiej.

Nie brakowało wzruszeń podczas zwiedzania Muzeum w Wadowicach – domu Rodzinnego Ojca Świętego Jana Pawła II. Muzeum po remoncie w bardzo nowoczesnym stylu pokazuje życie i pontyfikat Karola Wojtyły. Jego pierwszy dom, miejsce urodzenia, wspomnienia.

W Bazylice Mniejszej Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach można było ucałować relikwie Św. Ojca Pio oraz zobaczyć chrzcielnicę, w której chrzczono Karola Wojtyłę.

Pielgrzymce przewodniczyła siostra Faustyna ze Wspólnoty Błogosławieństw ze Strzelec Op. w towarzystwie siostry Faustyny ze Zgromadzenia Sióstr Elżbietanek w Katowicach, którym dziękujemy za wspólny śpiew, modlitwy i świadectwa.

Pielgrzymi zapowiadają, że chętnie wrócą w te miejsca.

"Jan Paweł II przeszedł do historii jako Papież Bożego Miłosierdzia, bo nikt przed nim nie uczynił tyle, aby fundamentalną prawdę o Bogu „bogatym w miłosierdzie” przybliżyć Kościołowi i światu" - mówił kard. Dziwisz.

 

Autor zdjęć i tekstu: Marta Pawlaczek