Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

     W sobotę 02 lipca 2016r. w Otmicach na placu rekreacyjno-sportowym odbył się doroczny festyn rodzinny. W tym roku był on szczególny, ponieważ organizatorzy postanowili wzbogacić go o cel dobroczynny jakim była atrakcyjna loteria fantowa oraz zbiórka pieniędzy na rehabilitację nastoletniej mieszkanki wsi – Marty Kołodziejczyk.

W ramach charytatywnej imprezy, wszystkim obecnym na niej gościom, swoimi występami czas umilali: formacja taneczna „Hałas” z Tarnowa Opolskiego, „Studio Wokalne TSKN Leśnica BIS” oraz zespół „Happiness” z Rozmierzy. Ponadto zainteresowani wysłuchali monologu Justyny Nieświec – laureatki konkursu „Śląskie Beranie”.  Główną atrakcją wieczoru był charytatywny występ Janusza i Dominiki Żyłka. Sołectwo zatroszczyło się również o niespodzianki dla najmłodszych. Zafundowało dzieciom darmowe „dmuchańce” oraz malowanie twarzy. Goście mogli korzystać także z obficie zaopatrzonego bufetu, o który zadbali Justyna i Jan. Od godziny 2100 zgromadzeni na festynie bawili się na zabawie tanecznej z zespołem „ATRIO”, który był także odpowiedzialny za nagłośnienie wydarzenia.

W trakcie festynu odbyła się również rywalizacja rodzinna. Udział w niej wzięło dziesięć rodzin. Grupy zmagały się z wieloma oryginalnymi konkurencjami. Miejsce trzecie zajęła rodzina Kamińskich, drugie – członkowie familii Durka, a najwyżej na podium ulokowała się rodzina Piorków, broniąc tym samym tytuł sprzed roku. W trakcie imprezy rozegrano także Turniej Skata o Puchar : Memoriał Krzysztofa Małek. W tej rywalizacji zwyciężył Pan Hubert Zmuda reprezentujący klub SWORNICA Czarnowąsy.

Pomimo ulewnego deszczu wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród lokalnej społeczności.