Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

     W środę 27 lipca 2016r. Borycz odwiedzili redaktorzy Strzelca Opolskiego w ramach „Akcji Wakacyjna Redakcja”. Jest to kolejna edycja organizowana na terenie Gminy Izbicko. Wcześniej odbywały się one w Siedlcu, Otmicach  czy Ligocie Czamborowej. Impreza rozpoczęła się o godzinie 1000. Z minuty na minutę tłum gromadzący się na placu zabaw w Boryczy rósł. Dzieci, które przybyły na festyn ze swoimi opiekunami mogły skorzystać z wielu atrakcji. Do ich dyspozycji była wielka, kolorowa, dmuchana zjeżdżalnia oraz przejażdżki konne. Sołtys wsi zadbał także o to, by najmłodszym w zabawie towarzyszyła uśmiechnięta krówka (Patrycja Gordzielik) oraz przeuroczy, pluszowy miś (Marysia Hendel).   Zespół „Simona & Denis” doskonale spisali się śpiewając znane utwory czy prowadząc konkursy nagradzane przez przedstawicieli Strzelca Opolskiego.
     Redakcja przy współpracy z sołectwem Borycz zorganizowała mnóstwo konkurencji dla pociech: wyścigi na piłce, malowanie kredą wakacyjnych skojarzeń czy rysowanie kartek pocztowych. Nie zabrakło również wyzwań dla opiekunów. Przeprowadzono konkurs wiedzy o Strzelcu Opolskim, z którym nasi mieszkańcy nie mieli żadnego problemu. Najbardziej emocjonującym dla zgromadzonych była niewątpliwie rywalizacja polegająca na upychaniu balonów pod koszulką. Mieszkanki Boryczy: Pani Bożena Jagusz, Pani Marta Ciomperlik oraz Pani Kalla upchały przy pomocy zebranych aż 95 balonów!!! Tym samym Borycz zajęła 1 miejsce wśród miejscowości, w których dotychczas rozegrano „Akcję Wakacyjną Redakcję”. Podczas zabawy można było obserwować czynności, które niegdyś były codziennością. Pani Maria Hadamik pokazywała jak zrobić swojski makaron, natomiast Pani Klaudia Schlappa przedstawiała sztukę robienia najpyszniejszego, domowego masła. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem obserwowali procesy. Kilkoro odważyło się pomoc Paniom w produkcji. Atrakcją festynu była wizyta w gospodarstwie Państwa Józefa i Heleny Kuboń, które od trzech lat zajmuje się hodowlą ślimaków. Dzieci z zaciekawieniem oglądały, dotykały oraz słuchały opowieści o ślimakach, zasypując gospodarzy lawiną pytań.
     Podczas festynu goście mogli zapoznać się z wystawą miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej oraz rękodzieł wykonanych przez mieszkańców. Sołectwo w Boryczy zadbało o napoje i przekąski, a miejscowe gospodynie ugotowały dla zgromadzonych pyszny bigos. Na zakończenie festynu dzieci biorące w nim udział otrzymały upominki od redakcji Strzelca Opolskiego. Mimo zbierających się ciemnych chmur w Boryczy cały czas świeciło słońce dlatego też, przy uciesze organizatorów, zgromadzeni na festynie bawili się dłużej niż do wcześniej przewidywanej 1300.