Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

     29 listopada seniorzy z Gminy Izbicko wybrali się na targi Senior EXPO Opole, które odbyły się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Na miejscu mogli zapoznać się z, przygotowaną specjalnie dla nich, bogatą ofertą produktów i usług z obszaru sportu, turystyki, rehabilitacji, pracy a nawet edukacji. Była to już druga edycja targów organizowana dla seniorów z terenu województwa opolskiego.
     Zwiedzający chętnie korzystali z porad specjalistów w sprawach związanych z rehabilitacją czy ogólnym zdrowiem. Dla chętnych istniała możliwość przeprowadzenia badania USG np. stawu kolanowego czy sprawdzenie poziomu glukozy. Wśród stoisk wielkim zainteresowaniem cieszyły się te z rękodziełami, ręcznie zdobioną porcelaną czy biżuterią. Oblegane były również stoiska z produktami spożywczymi wytwarzanymi lokalnie: miód oraz zimno tłoczony olej rzepakowy, który ku zdziwieniu wielu osób właściwościami przewyższa wychwalaną na naszym rynku oliwę z oliwek. Uczestnicy targów mogli nawet spróbować swoich sił jako prezenterzy telewizyjni, czytając krótką notatkę w świetle reflektorów przed kamerą.
     Równolegle w czasie zwiedzania licznych stoisk przeprowadzane były warsztaty o różnej tematyce. Między innymi policjant pokazywał jak należy zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego, jak powinno się ubierać aby po zmroku nie stwarzać zagrożenia a także jak nie dać się oszukać przez wykorzystujących łatwowierność ludzi.