Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Grudzień to taki czas, w którym chętniej spotykamy się by porozmawiać, podsumować mijający rok ale przede wszystkim pobyć razem.  Na terenie Gminy Izbicko, również nie brakowało tego typu wydarzeń.

10 grudnia 2016r.
Kiermasz w Grabowie przyciągnął gości zapachem świątecznych ciast i przysmaków. Zebrani byli pod wielkim wrażeniem rękodzieł, które znikały w mgnieniu oka.  Niewątpliwie najbardziej emocjonującym punktem programu był polsko-niemiecki występ maluszków, które mimo niskiej temperatury na scenie dały z siebie wszystko. O świąteczną oprawę muzyczną zadbał zespół TRANSFER, wykonując znane wszystkim pastorałki, tym samym umilając czas zgromadzonym.

 

11 grudnia 2016r.
O godzinie 15:00 świetlicę DFK Izbicko odwiedził Święty Mikołaj. Reakcje dzieci na Gościa w czerwonym płaszczu były bardzo różne. Jedne bez chwili zawahania podbiegały do Niego inne potrzebowały wsparcia rodziców lub rodzeństwa. Ostatecznie wszystkie pociechy prezentując wierszyk, piosenkę czy modlitwę oraz odpowiadając na kilka pytań Mikołaja otrzymały wyczekiwaną paczkę słodkości. Na koniec, po wspólnym zdjęciu ze Świętym, dzieci wykonały razem piosenkę by jeszcze raz Mu podziękować.

 

17-18 grudnia 2016r.
Mimo niesprzyjającej pogody Weihnachtsfest w Krośnicy odwiedziło wielu mieszkańców Gminy Izbicko. Znaczną część programu zajmowały występy naszych pociech począwszy od przedszkolaków skończywszy na gimnazjalistach. Na jarmark przybył także gość specjalny – Święty Mikołaj – który po wysłuchaniu uczniów, nagrodził ich słodkościami. Mieszkańcy przybywający do Krośnicy chętnie zajadali się swojskimi wyrobami wsłuchując się w pastorałki wykonane m.in. przez Kapelę góralską.