DODATEK WĘGLOWY - NUMER KONTAKTOWY - 77 461 72 06 - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE -  http://ops.izbicko.pl/186/dodatek-weglowy.html       
 
 
 
 
Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Piątek godzina 18.30. Tłumy ludzi gromadzą się pod kaplicą św. Floriana w Siedlcu żeby brać udział w szczególnym wydarzeniu. Już trzeci raz tamtejsi parafianie wcielają się w biblijne postacie, by zgromadzonym gościom przedstawić Misterium Drogi Krzyżowej. Podczas  „Męki Pańskiej” atmosferę na poszczególnych stacjach uświetniał zaprzyjaźniony chór z parafii św. Marii Magdaleny w Jasionej. Trasa Misterium była tak dobrana by – jak tłumaczył ks. Ryszard Podsiadło - odzwierciedlała realny odcinek jaki podczas Drogi Krzyżowej musiał podążać Jezus. Zgromadzeni prowadzeni przez Krzyż w ciszy i skupieniu brali udział w nabożeństwie. Kolejne stacje skłaniały wiernych do głębszych refleksji. Organizatorzy zadbali także o ścieżkę dźwiękową, która nadawała jeszcze głębszy charakter. Ostatnie stacje Drogi Krzyżowej przedstawione zostały na „Kałużowej Górze”. Misterium nie zakończyło się tradycyjną XIV stacją. Ostatnie fragmenty przedstawiały sceny Zmartwychwstania.
Pomysłodawcą, organizacją oraz podziałem ról zajął się Pan Seweryn Grobarek. Próby oraz przygotowania trwały trzy tygodnie. Wszystkim zaangażowanym w realizację już trzeciego Misterium Drogi Krzyżowej gratulujemy oraz dziękujemy za poświęcony czas.

Osoby, które z jakiś przyczyn nie mogły być osobiście zachęcamy do obejrzenia relacji:

https://www.youtube.com/watch?v=z77u7ur2z3o