Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

29 czerwca br. niestrudzeni pielgrzymi z Gminy Izbicko wyruszyli o 4.00 rano na 21 pielgrzymkę organizowaną przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Izbicku. Tym razem ziemia świętokrzyska.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się od Mszy św. w Bazylice Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach – barokowa świątynia z pozostałościami stylu romańskiego zlokalizowana w samym centrum na „wzgórzu zamkowym”, jeden z najcenniejszych zabytków miasta.

55 pielgrzymów mogło w skupieniu powierzyć intencje, z którymi przyjechali Matce Bożej Łaskawej. Po Mszy św. pielgrzymi zwiedzili Bazylikę Katedralną wraz ze Skarbcem. Następnie zwiedzono Muzeum  Diecezjalne Sztuki Kościelnej oraz Muzeum Historii Kielc, bo jak mówi sam Jan Paweł II „Sztuka jest przewodniczką w drodze do Boga”.

Czas wolny spędziliśmy przy wspólnym obiedzie.

Kolejnym etapem pielgrzymki była wizyta w Skarżysko – Kamiennej, gdzie celem była Bazylika Mniejsza Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w diecezji radomskiej, jest to kopia Ostrej Bramy w Wilnie. Sanktuarium powstało z tęsknoty serc ludzi pochodzących z Kresów.

Wielu wzruszeń dostarczyła modlitwa w kaplicy przy ołtarzu Matki Bożej Ostrobramskiej, a postać Maryi zakrywa błyszcząca złotem sukienka. Widoczna jest tylko wyrazista twarz i skrzyżowane na piersiach dłonie.

Duchowym przewodnikiem była zaproszona siostra Edyta ze Zgromadzenia córek Św. Kamila z Opole Sławice, której bardzo dziękujemy  za przekazane Słowo Boże, świadectwo, wspólny śpiew i modlitwy oraz siostra Faustyna ze zgromadzenia sióstr Elżbietanek w Katowicach, która zapewniła śpiew przy akompaniamencie gitary.

Wszystkim uczestnikom pielgrzymki dziękujemy za wspaniałą, rodzinną atmosferę.