Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

W tym roku wyjątkowo w dzień przed wyścigiem kolarskim zorganizowana została zabawa taneczna z zespołem Borneo. Mimo deszczu, ku uciesze organizatorów, wielu mieszkańców Gminy przybyło potańczyć, posiedzieć, porozmawiać z sąsiadami oraz pokosztować smakołyków.

                W niedzielę, 17 września, na placu obok Zespołu Szkół Gminy w Izbicku  odbyła się 11 już edycja  cyklicznej imprezy – Wyścigu Kolarskiego o Puchar Wójta Gminy Izbicko. Niestety ze względu na pogodę w tym roku nie doszło do przemarszu ulicami Izbicka mażoretek przy rytmach orkiestry jednak wszystko zostało zrekompensowane już na miejscu festynu gdzie Mażoretki „AXIS” z Kadłuba oraz orkiestra dęta z Dańca wykonały swoje popisowe występy. Około godziny 13.15 wyścig został uroczyście otwarty przez Panią Wójt – Brygidę Pytel, po którym zawodnicy przystąpili do rywalizacji w wielu kategoriach. Nowością był fakt zorganizowania podczas wyścigu Mistrzostw Kobiet. Jak co roku najwięcej emocji zgromadzonym na wyścigu przysporzył pierwszy wyścig, w którym startowali nasi najmłodsi zawodnicy – przedszkolaki. Podczas zawodów na trasie goście mogli podziwiać występy wcześniej wspomnianych Mażoretek, orkiestry dętej ale także uczniów Zespołu Szkół Gminy Izbicko, którzy nigdy nie zawodzą i zawsze są urozmaiceniem programu imprezy. O godzinie 16:30  na scenę wkroczył lokalny kabaret „zgrani Fojermani” z Grodziska, rozbawiając gości do łez. Dzieci chętnie sięgały po ogromne waty cukrowe lub popcorn. Starsi uczestnicy wyścigu prócz bogatego zaplecza gastronomicznego. Ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne wieczorna zabawa taneczna została odwołana.

Organizatorzy tegorocznego wyścigu: Urząd Gminy Izbicko, Rada Sołecka Izbicko, Zarząd Gminny OSP, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDIZB, Zespół Szkół Gminy Izbicko oraz Zakład Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej w Izbicku.

Sponsor :  Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Opolu

Patronat medialny: Izbicko TV oraz „Strzelec Opolski”

Sponsorzy 11.  edycji Izbickiego Wyścigu Kolarskiego:  Blacharstwo i Mechanika Pojazdowa Palica z Krośnicy, Gospodarstwo Rolne Regina i Krystian Niepala, Sklep Ogrodniczy "Ogród" Wężyk Kornelia, Gabriela Mnich

Gorące podziękowania za pomoc w organizacji 11 edycji Izbickiego Wyścigu Rowerowego o Puchar Wójta Gminy Izbicko składamy również:

  • Komendzie Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich
  • Niepublicznemu  Zakładowi  Opieki Zdrowotnej MEDIZB w Izbicku
  • Zespołowi Szkół Gminy Izbicko
  • Zakładowi Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej w Izbicku
  • Firmie ELEKTRO GALA  z  Izbicka
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Izbicku
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Krośnicy
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Boryczy
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedlcu

Listy startowe:
PDFls_jun_mlodszy.pdf (79,86KB)
PDFls_junior.pdf (78,94KB)
PDFls_mlodzik.pdf (81,29KB)
PDFls_przedszkolaki.pdf (67,04KB)
PDFls_senior_amator.pdf (68,22KB)
PDFls_szkoly_podst.pdf (68,21KB)
PDFls_wyn_gimnazja.pdf (65,45KB)
 

Klasyfikacje:
PDFwyn_jun_mlodszy.pdf (68,95KB)
PDFwyn_junior.pdf (69,58KB)
PDFwyn_mistrzostwa_kobiet.pdf (83,96KB)
PDFwyn_mlodzik.pdf (68,69KB)
PDFwyn_przedszkolaki.pdf (67,45KB)
PDFwyn_senior_amator.pdf (69,03KB)
PDFwyn_szkoly_podst.pdf (68,00KB)