Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Twoja deklaracja poparcia, to wielki krok ku lepszej ochronie praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie!

Szanowni Państwo, uczyńmy wspólnie kolejny krok w kierunku zapewnienia i poprawy ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych w Europie i poprzyjmy Europejską Inicjatywę Obywatelską Minority SafePack (MSPI).

To przełomowa inicjatywa, której celem jest wprowadzenie wspólnych dla wszystkich krajów członkowskich Unii Europejskiej standardów ochrony praw mniejszości narodowych, etnicznych i językowych.

Jako Obywatele Europy możemy tego dokonać poprzez zebranie 1 000 000 podpisów, a wtedy Komisja Europejska zajmie się tą inicjatywą. Musimy zebrać jak najwięcej podpisów, w  Polsce musi ich być co najmniej 38 250. Poznaj siłę swojego głosu, dzięki której możesz wesprzeć nie tylko autochtoniczne mniejszości narodowe i etniczne oraz różnorodność kulturową i językową Polski, ale także zagwarantować te same prawa mniejszości polskiej np. na Litwie.

Potrzebujemy Twojego podpisu na Formularzu Deklaracji Poparcia dla Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Najłatwiej to zrobić wchodząc na stronę http://www.minority-safepack.eu/ i składając tam bezpośrednio swój podpis.

Wyślij to do swoich znajomych, zachęć członków rodziny, sąsiadów i wszystkich, którym zależy na różnorodności w Unii Europejskiej i równym traktowaniu we wszystkich krajach autochtonicznych mniejszości narodowych, etnicznych i językowych. Podpis zajmuje zaledwie chwilę, a do jego złożenia  uprawnieni są wszyscy pełnoletni obywatele Polski. Wykorzystajmy media społecznościowe, pocztę elektroniczną i wszystkie metody, jakie są nam dostępne. Czasu zostało niewiele.

Jeśli chcesz zrobić to w formie papierowej, pomóc nam zebrać je w swoim środowisku, to pobierz formularz z poniższych stron, a o wszelkie informacje zwróć się do ogólnokrajowej koordynatorki kampanii petycyjnej, Magdaleny Lemańczyk, w formie elektronicznej na adres: lub telefonicznie: +48 664 105 404.  

Z pełnym tekstem inicjatywy można zapoznać się między innymi na stronie internetowej VdG (http://www.vdg.pl/pl) oraz na polskojęzycznej stronie inicjatywy (https://ec.europa.eu/citizens-initiative/32/public/#/). 

Już teraz serdecznie dziękuję za Twój podpis i pomoc w rozpowszechnianiu inicjatywy.             

 

                                                                                                Z wyrazami szacunku,

                                                                                    Loránt Vincze, Przewodniczący FUEN

                                                                        Bernard Gaida, Przewodniczący Zarządu ZNSSK w Polsce

 

PDFMSPI_apel.pdf (350,20KB)

PDFMSPI brochure PL pages.pdf (1,19MB)

PDFMSPI - nowy formularz (2).pdf (73,22KB)