Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Cykl spotkań „Opolskie dla biznesu”

Wszystko o wsparciu dla firm z regionu

Jakie dotacje dla firm są jeszcze do wzięcia? Gdzie znaleźć unijne pożyczki bez opłat i prowizji? Co zmieniło się w przepisach dla firm w ostatnich miesiącach? Tego wszystkiego dowiedzieć się można na spotkaniach, na które zaprasza Marszałek Województwa Opolskiego Andrzej Buła!

Spotkania startują 19 marca w Opolu i potrwają do końca kwietnia. Odbędą się we wszystkich miastach powiatowych (patrz Kalendarz poniżej). Dlaczego warto na nich być? Bo każde z nich zastąpi kilka innych! Oszczędzicie Państwo czas i w jednym miejscu, w pigułce, dostaniecie kompleksową, potrzebną biznesowi wiedzę. A prócz tego bieżące informacje o ostatnich zmianach w przepisach.

Celem cyklu „Opolskie dla biznesu” będzie zaprezentowanie firmom z Opolszczyzny - w ciekawy i zwięzły sposób - pełnej oferty unijnego wsparcia, jakie mogą uzyskać od jednostek podlegających samorządowi województwa, a także poinformowanie w formie eksperckich wystąpień o zmianach w zakresie prawa czy podatków.

- Wierzę, że będą to informacje przydatne, a nasze spotkania dadzą przedsiębiorcom możliwość rozeznania działań, z których już mogą korzystać w regionie – mówi marszałek województwa opolskiego Andrzej Buła.

Spotkaniom towarzyszyć będzie Giełda Produktów Województwa Opolskiego dla Firm, która umożliwi bezpośrednie rozmowy z instytucjami oferującymi poszczególne produkty. Swoje stoiska będą mieć na niej pośrednicy finansowi, którzy udzielają unijnych pożyczek bez opłat i prowizji (w określonych warunkach pożyczki te są nawet zerowo oprocentowane).

Będzie też Opolski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych i Opolski Regionalny Fundusz Rozwoju, który prócz inwestycyjnych pożyczek dla firm (także startupów) ma również pożyczki obrotowe. Będzie także stoisko organizującego cykl Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

- Nasi pracownicy podpowiedzą kiedy i o jakie dotacje starać się w najbliższym czasie oraz na jakich warunkach przedsiębiorcy mogą dostać dofinansowanie do szkoleń, usług doradczych oraz usług specjalistycznych, np. dotyczących patentów czy wejścia na rynku zagraniczne. Wsparcie na szkolenia czy usługi specjalistyczne to nasze nowe produkty. Warto o nich wiedzieć tym bardziej, że będziemy je mieć w ofercie przez cztery najbliższe lata – wymienia dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

 

KALENDARZ SPOTKAŃ

DATA

MIASTO

MIEJSCE

19 marca

OPOLE

 Opole Ul. Ostrówek 5-7, Sala im. Orła Białego (A+B)

23 marca

Namysłów

Sala Urzędu Miejskiego w Namysłowie ul. Stanisława Dubois 3.

27 marca

Brzeg

Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, Plac Zamkowy.

 

29 marca

Nysa

Aula PWSZ w Nysie, Regionalne Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Innowacyjnych PWSZ w Nysie, ul. Obrońców Tobruku 5

4 kwietnia

Kluczbork

Duża sala Konferencyjna Starostwa Powiatowego w Kluczborku

6 kwietnia

Olesno

Sala  Obrad Starostwa w Oleśnie ul. Pieloka 21.

10 kwietnia

Prudnik

Starostwo Powiatowe w Prudniku ul. Kościuszki 76

Sala konferencyjna 

17 kwietnia

Kędzierzyn Koźle

Starostwo Powiatowe, Plac Wolności 13

Sala konferencyjna na parterze.

23 kwietnia

Krapkowice

Sala Obrad  Starostwa Powiatowego w Krapkowicach ul. Kilińskiego 1.

27 kwietnia

Głubczyce

Starostwo Powiatowe Głubczycach ul. Kochanowskiego 15. Sala konferencyjna parter.

30 kwietnia

STRZELCE Opolskie

Powiatowe Centrum Kultury

ul. Dworcowa 23.

 

PROGRAM SPOTKAŃ

(początek każdego spotkania: godz. 13.00)

13.00-13.15 – rejestracja i przekazanie pakietu informacji o ofercie woj. opolskiego dla firm

13.15-13.25 – powitanie przez przedstawiciela  Zarządu Województwa Opolskiego

13.25-13.50 – wystąpienie dyrektora OCRG Rolanda Wrzeciono prezentujące kompleksową ofertę dla firm samorządu woj. opolskiego na lata 2018-2019 (m.in. dotacje, wsparcie na usługi i szkolenia, wsparcie na usługi specjalistyczne, pożyczki pośredników finansowych i ORFR, poręczenia, wsparcie dla rynku pracy – szkoły zawodowe, studia praktyczne, mentoring biznesowy)

13.55-15.30 – prelekcja dotycząca zmian w prawie i podatkach dla firm w roku 2018

15.30-16.00 – poczęstunek kawowy

 

PDFList Marszałka Województwa Opolskiego.pdf (386,32KB)

 

DSC06017.jpeg