Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

W dniu 14 kwietnia br. w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbyła się  XX edycja konkursu „Laur Ziemi Strzeleckiej”. Z naszej gminy Laur Gimnazjalisty otrzymała Martyna Krawczyk najlepsza uczennica izbickiego gimnazjum, zaś nominowana do nagrody w kategorii działalność społeczna była Pani Krystyna Richter z Krośnicy – żeński lider lokalnej społeczności, wielka aktywistka, działaczka i społecznik.

DSC08048.jpeg

Uczennica Martyna Krawczyk nie tylko bardzo dobrze się uczy, wzorowo zachowuje ale i aktywnie bierze udział w różnych konkursach i imprezach szkolnych. Jest wzorem do naśladowania. Naszej gimnazjalistce gratulujemy tak wielkiego osiągnięcia i życzymy powodzenia w przyszłości !!!

DSC08046.jpeg

Pani Krystyna Richter jest liderem lokalnej społeczności. Bierze czynny udział w organizowaniu prawie wszystkich krośnickich imprez i inicjatyw. Prowadzi Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Krośnica i chór „Echo Krośnicy”. Swoją pracą promuje kulturę mniejszości niemieckiej i tradycje śląskie co jest szczególnie ważne dla naszego regionu. Godnie reprezentuje naszą gminę  i jest osobą, na którą zawsze można liczyć.  Działania jakie podejmuje na rzecz lokalnej społeczności są głównie jej inicjatywą a jej praca jest zawsze całkowicie społeczna i za to dziś jej serdecznie dziękujemy !!!  

Pani Krystynie życzymy aby jej chęć do działania – trwała, trwała i trwała a jej entuzjazm nigdy nie wygasł !!!