Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

VI_edycja_zapowiedz.png

W ramach konkursu placówki zbierają odpady: makulaturę, puszki aluminiowe, zużyte baterie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEiE), tworzywa sztuczne i oddają je do wybranych punktów skupu. Pieniądze za zebrane surowce pozostają do dyspozycji placówki lub jej rady rodziców, a do Związku przekazywana jest jedynie dokumentacja, na podstawie której przyznawane są punkty. W tej edycji dodatkowy bonus otrzymuje każda placówka, która w roku szkolnym 2018/2019 będzie prowadziła inne działania edukacyjne w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami.

Pula nagród wynosi aż 18450 zł. Związek nagrodzi siedem najlepszych szkół i siedem przedszkoli, przyzna także czternaście nagród indywidualnych przedszkolakom i uczniom oraz doceni tych, którzy w ciągu roku szkolnego zebrali najwięcej surowców. Każda placówka zgłoszona do konkursu otrzyma plakat edukacyjny, a koordynator placówki - upominek.

Rozdanie nagród odbędzie się we wrześniu 2019 roku podczas pikniku edukacyjnego, na którym nie zabraknie eko-atrakcji. Wszystkie placówki zainteresowane udziałem w konkursie odsyłamy do strony http://czystyregion.pl/segregujpl/vi-edycja.html .

Przypomnijmy, że 28 listopada 2018 roku w DK „Chemik” miał miejsce finał V edycji konkursu. W kategorii indywidualnej nagrodę otrzymał Dominik Rangosz (VI miejsce), który w czasie trwania V edycji konkursu był podopiecznym Przedszkola w Izbicku. Poza rozdaniem nagród, na finalistów czekało wiele atrakcji: warsztaty z kreatywnego wykorzystania odpadów oraz czerpania papieru, spektakl ekologiczny „Zielony Kopciuszek” oraz konkursy z nagrodami.

DSC05240.jpeg

Konkurs realizowany jest w ramach projektu „Kompleksowa kampania edukacyjna i informacyjna Związku Międzygminnego „Czysty Region" w zakresie gospodarowania odpadami, pod nazwą: „Odpady jako cenny surowiec" dofinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

         plakat_VI_edycja_oficjalny-1.png

PNGplakat_VI_edycja_oficjalny-1.png (260,53KB)