Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

W sobotę, pierwszego czerwca br. w Siedlcu wspólnie świętowali niezawodni i niezastąpieni Strażacy oraz nasze wspaniałe pociechy, które miały w tym dniu swoje święto. Impreza rozpoczęła się od Mszy Świętej w kaplicy św. Floriana w Siedlcu, później był apel strażacki, wręczenie medali dla zasłużonych członków OSP oraz nagród dla dzieci biorących udział w Turnieju Wiedzy Pożarniczej i konkursie plastycznym „Zapobiegajmy Pożarom”. Odbyło się również uroczyste przekazanie Ochotniczej Straży Pożarnej w  Siedlcu aparatów tlenowych i torby medycznej, której fundatorem była Firma Lhoist.

Delikatny deszczyk dla ochłody w upalny dzień, piana wyglądająca jak śnieg, spadające cukierki i balony, nagrody, słodkości, zabawy z animatorami to atrakcje, które specjalnie dla dzieci przygotował Zarząd Gminny ZOSP RP w Izbicku, Rada Sołecka, Mniejszość Niemiecka i Ochotnicza Straż Pożarna w Siedlcu. Pełen emocji dzień zakończyła zabawa taneczna z zespołem Dewers.

Sponsorem głównym Gminnego Dnia Dziecka i Strażaka w Siedlcu była Firma BLATTIN Polska Sp. z o.o., imprezę dofinansowało również Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim w Opolu a Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich użyczyła podnośnik, który sprawił, że impreza była wyjątkowa !!!

DZIĘKUJEMY !!!

 

DSC_0646.jpeg

Odznaczeni Strażacy z OSP Izbicko: dh Kinga Joszko i dh Marcin Honcza