Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

W okresie wakacyjnym zachęcamy wszystkie dzieci z terenu Gminy Izbicko do miłego i ciekawego spędzania czasu w świetlicach wiejskich.

Poszczególne świetlice planują następujące zajęcia:

Świetlica wiejska w Izbicku:

Rozpoczęciu wakacji towarzyszyć będą miedzyświetlicowe rozgrywki sportowe na Orliku oraz wspólne ognisko. Na kolejne spotkania zaplanowano wycieczkę do kina w Opolu – pociągiem, wycieczkę rowerową do Kamienia Śląskiego, całodniową wycieczkę do Opola ze świetlicą z Ligoty Czamborowej - zwiedzanie Muzeum Wsi Opolskiej, rejs statkiem po Odrze. W planach ujęto także piknik w Utracie, wycieczkę rowerową do stadniny koni w Rożniątowie – Agroturystyka u Króla oraz ognisko lub pieczenie pizzy na zakończenie wakacji i świetlicową noc filmową.

Świetlica wiejska w Otmicach:

Podczas wakacji świetlica wiejska w Otmicach zaoferuje dzieciom wycieczki rowerowe do Kamienia Śl. na basen, dwie wycieczki kolejowe do Opola: do zoo i do kina Helios, wycieczkę PKS-em do parku trampolinowego „odskocznia” pod Opolem oraz wycieczkę autokarową – miejsce wyjazdu jest jeszcze uzgadniane z dziećmi, tak by jak najlepiej sprostać ich oczekiwaniom. Dzieci zostaną także zaproszone na ognisko przy świetlicy – wspólne pieczenie kiełbasek oraz zabawy na boisku. W razie niepogody zabawy będą odbywać się w budynku świetlicy, dzieci przygotują pizzę, naleśnik.

Świetlica wiejska w Suchodańcu:

Na rozpoczęcie wakacji świetlica proponuje wyjazd do Izbicka na Orlik – rozgrywki sportowe z pozostałymi świetlicami. Kolejne atrakcje to festyn z okazji Dnia Matki i Dziecka (ognisko, gry i zabawy), wycieczka rowerowa do Boryczy na pizzę, wyjazd do Kędzierzyna-Koźla na basen, wyjazd do Brzegu (Piknik na Florydzie). Na następne spotkania ujęto w planie wyjazd do kina Helios w Opolu, piknik pod lasem, noc pod namiotami, wyjazd na basen do Zdzieszowic oraz wycieczkę do Wisły – Szczyrku. Zakończeniu wakacji będą towarzyszyć: ognisko, gry oraz zabawy.

Świetlica wiejska w Ligocie Czamborowej:

Zaplanowano ognisko na Orliku z okazji rozpoczęcia wakacji, spotkanie świetlic i rozgrywki sportowe. Kolejne wakacyjne plany świetlicy to: pieczenie frytek, wycieczka rowerowa do Izbicka na lody, pieczenie babeczek, zabawy na placu zabaw, spanie w świetlicy. Wyjazd wraz z świetlicą z Izbicka do Muzeum Wsi Opolskiej połączony z rejsem statkiem po Odrze. Wyjazd na basen do Strzelec Opolskich, tworzenie zdrowych kanapek, wycieczka do zoo w Opolu, dyskoteka i wieczór filmowy, wycieczka do Suchej na lody i na plac zabaw. Pożegnanie wakacji odbędzie się przy wspólnym ognisku.

 

Ze względu na warunki atmosferyczne lub inne sytuacje losowe plany mogą ulec nieznacznym zmianom.

 

Opracowała: Agnieszka Joszko