Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

„Nie marnuję, segreguję” – to hasło kampanii edukacyjno-informacyjnej, realizowanej przez Związek Międzygminny „Czysty Region”. W jej ramach już 13 września br. organizatorzy zapraszają na EKOPIKNIK. Rozdanie nagród w konkursie Segreguj.pl, warsztaty ekologiczne, quizy i zabawy o tematyce prośrodowiskowej – to tylko niektóre atrakcje, czekające na przybyłych gości.
Już od godz. 11.00 teren przed Galerią Odrzańskie Ogrody w Kędzierzynie-Koźlu zamieni się w „zielona planetę”. To tutaj bowiem przez sześć godzin (do 17:00) będzie trwało ekologiczne świętowanie. EKOpiknik rozpocznie się rozstrzygnięciem VI edycji konkursu Segreguj.pl. Nagrody otrzymają najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez cały miniony rok zbierali surowce w  szkołach i przedszkolach całego związku.
Oprócz warsztatów, podczas których chętni będą mogli stworzyć użyteczne przedmioty z odpadów, będzie okazja obejrzenia również spektaklu o tematyce eko oraz zobaczenia z bliska, na czym polega czerpanie papieru. Ponadto w trakcie EKOpikniku zostanie uruchomiony Punkt Wymiany Rzeczy Używanych. To właśnie tutaj będzie można dostarczyć już Wam niepotrzebne, ale zdatne do dalszego wykorzystania przedmioty (książki, zabawki, sprzęt sportowy) i wymienić je na inne. Natomiast na tych, którzy zechcą „zazielenić” swoje otoczenie, czekają sadzonki roślin. Warunek? Wystarczy dostarczyć na miejsce 5 kg makulatury, 20 butelek PET lub 5 kg elektrośmieci. Regulamin akcji znajdą Państwo na stronie www.czystyregion.pl.
Związek Międzygminny „Czysty Region” przygotował jeszcze dwie niespodzianki. To spotkania ze znanymi osobami, ambasadorami proekologicznego stylu życia – Sylwią Majcher oraz Dominikiem Dobrowolskim. Pierwsza (autorka książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku”) podpowie, jak nie marnować kuchennych resztek, druga zaś zdradzi, dlaczego przemierza Polskę wzdłuż i wszerz kajakiem lub rowerem. Spotkania rozpoczną się o godzinie 14:30.
Uwaga! Dominik Dobrowolski - ekolog i inicjator wielu ekologicznych akcji - przygotował super konkurs dla uczestników pikniku! Klasa, która przyniesie na ekopiknik najwięcej elektroodpadów, pojedzie z nim na jednodniową wycieczkę w góry!!
Do zobaczenia na EKOpikniku!!!

EKOPIKNIK jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

          EKOPIKNIK 2019 plakat.jpeg

          zbiórka elektroodpadów dla klas.jpeg

 

Tekst przesłany przez Związek Międzygminny "Czysty Region"