Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

W sobotę siódmego września br. odbyło się generalne sprzątanie Otmic, w którym licznie uczestniczyli mieszkańcy sołectwa. Miejscowość przystąpiła do projektu Aglomeracji Opolskiej AKCJA EKOGENERACJA, której celem było posprzątanie obszaru tworzącego Aglomerację Opolską. Ze stowarzyszenia AO sołectwo na ten cel otrzymało worki, rękawice i częściowy poczęstunek.
„Swoje miejsce na ziemi” sprzątali przedszkolacy, młodzież szkolna i dorośli. Otmice zostało podzielone przez sołtysa Romana Larisza na pięć sektorów. Każda grupa miała swojego lidera z rady sołeckiej, który koordynował akcję i pilnował swojego obszaru do posprzątania. Uczestnicy zostali wyposażeni w kolorowe worki, by od razu dokonywać segregacji. Ilość zebranych śmieci zaskoczyła mieszkańców.  Do tej pory bowiem nie zdawali sobie sprawy, że odpadów znajdujących się na terenie sołectwa jest tak dużo !!! Na co dzień przecież ich nie widać !!! Przebieg akcji znacznie usprawnili Pan Michał Jurczyk i Pan Jarosław Zasada, którzy swoimi firmowymi samochodami zwozili pełne worki na miejsce zbiórki. Po tak szlachetnej i ciężkiej pracy uczestnicy zregenerowali swoje siły przy ognisku.

Partnerem akcji był Związek Międzygminny „Czysty Region”, który bezpłatnie wywiózł zebrane odpady.

Sołtys miejscowości Roman Larisz wraz z Radą Sołecką składa serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom akcji, którzy przyczynili się do tego, że Otmice jest czystsze i piękniejsze. Na wiosnę zapowiada koleją taką inicjatywę, do udziału w której już dziś zaprasza !!!  

 

P1050153.jpeg