Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

      W minionym tygodniu Pani Adriana  Jarosz nasza wybitna poetka i nauczycielka z Otmic  zajęła pierwsze miejsce w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Wawrzyn Sądecczyzny”, którego tegorocznym hasłem przewodnim było: „Człowiek i sny”.  Na konkurs napłynęło 279 zestawów wierszy z Polski, Anglii, Irlandii, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Austaliii i USA. Komisja konkursowa w składzie: Paweł Szeliga (przewodniczący), Danuta Sułkowska oraz Barbara Paluchowa pierwszą nagrodę przyznała Adrianie Jarosz za godło „Łem”.

„ ŁEM. To bardzo piękna, liryczna opowieść o śnie – marzeniu prostego człowieka, gdzieś nad Sanem, wśród pól i łąk. Mikoła „Śni baśń. O chyży malowanej błękitem nieba, / o dziewczynie z lnianowłosym warkoczem, / i o cerkwi, w której święci z Carskich Wrót / uśmiechają się do głupich marzeń.” A cały czas trwa koncert ptasiej filharmonii. Do chwili, gdy nadchodzi sen bezczasowy. Jakże pogodna, nastrojowa impresja – śnienie wśród śpiewu ptaków o tym, co najbardziej ukochane, a potem odchodzenie stąd, wraz z tymi marzeniami i z tym śpiewem.”

                                                                                                                              Danuta Sułkowska

 

Naszej poetce Pani Adrianie Jarosz serdecznie gratulujemy zdobycia pierwszego miejsca w ogólnopolskim konkursie poetyckim , życząc kolejnych sukcesów i jeszcze więcej „weny twórczej”, dziękując jednocześnie za promocję naszej gminy.

Łem.jpeg