Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

     Pierwsze miejsce w Opolskim Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, który odbył się w minioną środę w Prószkowie zajęły nasze Panie z  Krośnicy. Turniej odbył się już po raz trzeci a jego  organizatorem jest Opolski Związek Rolników i Organizacji Społecznych w Opolu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. W tegorocznej edycji rywalizowało ze sobą siedem Kół Gospodyń Wiejskich z Województwa Opolskiego: KGW w Domaszkowicach - gmina Nysa, KGW w Gryżowie – gmina Korfantów, KGW w Kazimierzu – gmina Głogówek, KGW w Nowym Świętowie – gmina Głuchołazy, KGW w Ścinawie Małej – gmina Korfantów, KGW w Zawiszycach - gmina Głubczyce, KGW w Krośnicy – gmina Izbicko. Kategorie konkursowe, do których musiały przygotować się Koła to:

1. Produkt tradycyjny pochodzenia roślinnego – potrawa na bazie kapusty

2. Praca plastyczna – plansza tematyczna „Korzenie naszej wsi”

3. Scenka kabaretowa „Przyjazna służba zdrowia”

4. Występ wokalny – 2 piosenki biesiadne.

Koło Gospodyń Wiejskich z  Krośnicy było rewelacyjne.  Panie przepięknie przystroiły stół konkursowy, na którym nie było żadnych sztucznych ozdób, wszystko było wykonane ze świeżych warzyw. Hitem okazała się być gospodyni zrobiona z kapusty, która dumnie reprezentowała  Krośnicę. Potrawy, którymi zachwycali się jurorzy to: kotlety ze słodkiej kapusty, surówka z czerwonej kapusty z ananasem, surówka z białej kapusty  z  koperkiem oraz „Pańćkraut”- kapusta z ziemniakami. Plansza korzenie naszej wsi, którą musiały przygotować  gospodynie była wykonana w bardzo profesjonalny sposób, co dodatkowo ujęło jurorów. Scenka kabaretowa, którą przedstawiły nasze fantastyczne reprezentantki  opowiadała o pobycie w sanatorium, podczas jej trwania śmiała się cała widownia a mix piosenek zaśpiewany przez Panie wzbudził naprawdę wielkie emocje. KGW Krośnica było najbardziej dynamicznym kołem.  

Koło zajęło I miejsce  i  otrzymało 5 000 zł nagrody, zdobyło również Grand Prix przyznane przez Agencję Rynku Rolnego  za  potrawę z kapusty, w której jak stwierdzili jurorzy było najwięcej kapusty w kapuście. Potrawa ta, to przepyszne krośnickie kotlety ze słodkiej kapusty.   

Serdecznie gratulujemy Kołu Gospodyń Wiejskich w Krośnicy tak wielkiego sukcesu

i dziękujemy za reprezentację Gminy Izbicko.

DSC02675.jpeg