Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

    Jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu? Jakie informacje należy przekazać wzywając pomoc? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci uczęszczające do świetlicy wiejskiej w Izbicku, które w ubiegły czwartek spotkały się z Funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Opolskich. Tematem przewodnim spotkania była pierwsza pomoc. Wszystkich niezbędnych informacji na ten temat udzielił dzieciom Policjant ruchu drogowego st. post. Mariusz Bedynek, który poprzez zabawę uczył jak krok po kroku należy zachować się w sytuacji gdy jesteśmy świadkami wypadku a osoba poszkodowana potrzebuje natychmiastowej pomocy. Każde dziecko nauczyło się jak należy ułożyć poszkodowanego aby nie wyrządzić mu większej krzywdy tzw. pozycja bezpieczna, jak prawidłowo powinno wyglądać sztuczne oddychanie, jak usztywnić kończynę zanim otrzymamy fachową pomoc i wiele innych cennych informacji, które mogą uratować komuś życie. Pod koniec spotkania Policjanci sprawdzili wiedzę dzieci po czym każdy uczestnik „kursu” otrzymał dyplom młodego ratownika. Wszystkim  dzieciom spotkanie bardzo się podobało i już dziś nie mogą doczekać się kolejnej wizyty Funkcjonariuszy w świetlicy, która odbędzie się już w lutym. :)

      DSC03206.jpeg

 

W ramach działań profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przez cały 2014r. raz w miesiącu Policjanci będą gośćmi świetlicy wiejskiej w Izbicku, każde spotkanie będzie miało inny charakter i będzie uczyło dzieci bezpiecznych zachowań w różnych życiowych sytuacjach.  

W grudniu 2013r. w świetlicy odbył się konkurs plastyczny, którego tematem było bezpieczeństwo. Konkurs ten miał na celu promocję w/w działań.