Mobile App

Aplikacja mobilna

Na skróty

Urząd Gminy w Izbicku
47-180 Izbicko
Powstańców Śl. 12
e-mail:

tel.: 77 461 72 60
tel.: 77 461 72 21
tel.: 77 461 72 66
fax: 77 463 12 54

Start wiosennego konkursu Akademii Przyjaciół Pszczół

 

    W dniu 3 marca br. rozpoczął się konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół programu edukacyjnego skierowanego do placówek edukacyjnych z całej Polski. W ramach akcji, która jest częścią IV. edycji programu Z Kujawskim pomagamy pszczołom szkoły podstawowe, przedszkola, świetlice, domy kultury itp. mogą zdobyć wymarzone wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 4 500 zł: mikroskopy, lupy, leksykony przyrodnicze, atlasy i inne. Wystarczy przesłać fotorelację z zajęć w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Konkurs trwa do 17 kwietnia 2014 roku. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia. Akademie Przyjaciół Pszczół to program edukacyjny, który łączy naukę z zabawą i wprowadza najmłodszych do świata wyjątkowych owadów jakimi są pszczołowate. W ramach Akademii do tej pory ponad 1500 placówek otrzymało scenariusze ciekawych, interaktywnych i wciągających dzieci pszczelich zajęć, które placówki mogą realizować w czasie zajęć szkolnych, pozalekcyjnych kółek przyrodniczych czy wycieczek po okolicy. Budowanie pszczelich hotelików, zabawy w społeczność ula, poszukiwania miododajnych roślin w okolicy te i inne atrakcyjne zabawy edukacyjne mogą prowadzić wychowawcy z placówek biorących udział w akcji.

Jak wziąć udział w konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół?

Aby placówka edukacyjna mogła wziąć udział w konkursie Akademii, wystarczy zarejestrować się na stronie www.pomagamypszczolom.pl w zakładce Akademie Przyjaciół Pszczół. Po rejestracji opiekun otrzymuje dostęp do darmowych materiałów edukacyjnych opracowanych przez ekspertów, które mogą posłużyć jako inspiracja do zorganizowana zajęć poruszających tematykę wyjątkowych, ale zagrożonych wyginięciem owadów pszczołowatych. W ramach zajęć dzieci mogą uczestniczyć także w zajęciach plenerowych. W zależności od możliwości placówki edukacyjnej mogą to być obserwacje przyrody, gry i zabawy zawierające elementy nauki samodzielnego stwarzania środowiska przyjaznego owadom oraz przypomnienie o wyjątkowej roli owadów pszczołowatych w kontekście całego środowiska. Zdjęcia z zorganizowanych w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół aktywności jako pracę konkursową  można wysyłać przez formularz zgłoszeniowy na stronie programu do 17 kwietnia br.

Nagrody dla najlepszych pszczelich Akademii.

Jury konkursu wybierze 4 nagrody główne oraz 16 wyróżnień (z każdego województwa po jednym). Nagrody to sfinansowane przez organizatora programu firmę ZT Kruszwica S.A, dostosowane do indywidulanych potrzeb nagradzanej placówki, wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 4 500 zł oraz zestawy pomocy szkolnych (zeszyty, plany lekcji itp.) dla małych uczestników Akademii Przyjaciół Pszczół. Informacje o konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół oraz regulamin są dostępne na stronie www.pomagamypszczolom.pl .

Organizatorem Akademii Przyjaciół Pszczół jest firma ZT Kruszwica.
W sprawach dotyczących programu prosimy o kontakt e-mailowy: